Powinieneś rozważyć wiele rzeczy przed podróżą. Ta porada może okazać sie pomocna podczas planowania podróży. Zanim wyruszysz, dowiedz się więcej o kraju który masz zamiar odwiedzić oraz kilka zwrotów w tamtejszym języku.

Dobrym pomysłem jest zapewnienie sobie uzupełniającego ubezpieczenia zdrowotnego oraz ubezpieczenia podróżnego. Miej przy sobie kopię potwierdzającą takowe ubezpieczenie i pozostaw kopię również w domu z bliskimi. Zaszczep się zgodnie z zaleceniami. Jeśli bierzesz ze sobą lekarstwa, upewnij się, że są w oryginalnych opakowaniach. Miej przy sobie receptę od lekarza na takie lekarstwa, które jej wymagają, jeśli masz zamiar przyjmować zastrzyki koniecznie miej przy sobie certyfikat. Zostaw również kopie w domu.

Upewnij sie że twój paszport jest ważny nie tylko na czas wyjazdu, ale również na sześć miesięcy do przodu. Skseruj stronę identyfikacyjną i miej ja schowaną oddzielnie w innym miejscu niż paszport. Zostaw kolejna kopię w domu z bliskimi. Upewnij sie że posiadasz wszystkie wizy.

Zachowuj wszystkie paragony, również rachunek z hotelu, za wynajem samochodu i za usługi medyczne.